Chęci nie wystarczą, trzeba działać!

Chęci nie wystarczą, trzeba działać!

Znam wielu ludzi, którzy za cel swojego życia postawili sobie jedno - zmienić świat i zostać zapamiętanym jako twórcy nowych ideologii, czy prekursorzy wielkich zmian. Dlaczego jednak im się nie udaje, mimo usilnych prób? Uważam, że każda zmiana musi mieć swój początek w nas samych – to podstawa sukcesu. Jednak same chęci nie wystarczą, trzeba działać.

Sęk w tym, aby naszym nadrzędnym celem stała się ciągła chęć do zmian na lepsze, do poprawy sposobu myślenia, postrzegania innych ludzi, abyśmy wspólnie mogli zbudować silne fundamenty, wspierając przedsiębiorców i tworzyć nowe miejsca pracy, aby nasi bliscy nie musieli szukać przyszłości na obczyźnie. Wszystko można robić lepiej, niż robi się dzisiaj, ponieważ jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za to, co robimy, ale także za to, czego nie robimy.

Dziś, nowe pokolenie pragnie działać szczerze, z optymizmem i ze zdwojoną siłą podejmując się nowych wyzwań, gdyż najlepszą metodą przewidywania przyszłości jest jej tworzenie.

Każda praca jest dobra, o ile jest dobrze wykonywana i to samo dotyczy polityki -nie płaci się za zamiary, lecz za pracę, którą wykonano, dlatego każdy kandydat startujący do Rady Powiatu, powinien mieć jasno określone cele i traktować swoją pracę jako misję na rzecz Społeczeństwa, które pokłada w nim nadzieje, nadzieje na zmiany na lepsze.

W dzisiejszych czasach to prawdziwa wiara człowieka w to, co robi i determinacja w dążeniu do zmian na lepsze, powinny stanowić jego największy motor napędowy. Nawet niewielki krok do przodu jest bowiem lepszy, niż stanie w miejscu, a małe szanse są często początkiem wielkich przedsięwzięć.

Nie możemy robić wciąż tego samego i oczekiwać innych rezultatów - jedynie wtedy, gdy wybiegamy poza znane nam schematy działań możemy mówić o prawdziwej zmianie.

Zmiany - dzięki nim możliwy jest rozwój – najwspanialszy prezent jaki możemy podarować sami sobie.

Nie czekajmy. Pora nigdy nie będzie idealna.

Najlepszy czas na działanie jest teraz !

Podziel się:
Polska Sieć Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet