Luksusowa Marka Roku 2014

Villa Italia na czele polskiego luksusu – Gala „Luksusowa Marka Roku” rozstrzygnięta!

Sukces nigdy nie przychodzi sam. Nie czeka cierpliwie, aż zaprosisz go do siebie. Nie będzie również patrzył na Ciebie z góry i podpowiadał, co jeszcze możesz zrobić, aby w końcu spotkać go na swojej życiowej drodze. To zdecydowanie za mało, by o nim mówić.

Sukces to przede wszystkim ludzie. Ciężka praca, nowe doświadczenia, pełne zaangażowanie, a nawet błędy, z których należy wyciągnąć wnioski i nakierować swą mentalność na właściwą ścieżkę. W dzisiejszych czasach jest największym pragnieniem wielu, jednak ilu z nas tak naprawdę zdaje sobie sprawę, że to nie grubość portfela decyduje o jego istnieniu?

Czytaj dalej
no ufaj

Nie ufaj - wymagaj!

Atakujące nas z każdej strony hasła wyborcze oraz szereg zapewnień i obietnic stają się coraz bardziej irytujące. Nieczęsto absurdalne spoty wyborcze podnoszą nam ciśnienie, gdyż wydaje się, że my wyborcy, jesteśmy traktowani jako stado naiwnych owiec, które wciąż jest skłonne nabrać się na te same, stare chwyty i populistyczne hasła. "Ściągniemy inwestorów do Brzegu, stworzymy nowe miejsca pracy, wyremontujemy drogi i kamienice, postawimy kąpielisko", a ja się pytam jeszcze przed wyborami - jak to drodzy kandydaci macie zamiar zrobić? Niektóre postulaty wydają się bardziej realne, inne natomiast brzmią jak typowa kiełbasa wyborcza - bo czy tego samego nie obiecywano nam już podczas wcześniejszych wyborów? 

Czytaj dalej
3 powody, dla których powinieneś iść na wybory. Dziś mamy wybór!

3 powody, dla których powinieneś iść na wybory. Dziś mamy wybór!

Temat wyborów, za każdym razem wzbudza wielkie poruszenie. Jest to okres niezwykle intensywny, w którym toczą się zaciekłe dyskusje i zawzięte spory. Każdy z nas czuję potrzebę wyrażenia swojego zdania, wylania swoich żali, jednocześnie zaznaczając co powinno się zmienić, żeby odkopać nasze miasto z gruzów ubóstwa, nieudolności i pasożytnictwa społecznego. Wszystkie uwagi są niezwykle cenne, doskonale można wywnioskować co mieszkańcom Brzegu leży na sercu i jakich zmian oczekują, ale niestety na czczym gadaniu zazwyczaj się kończy. 

Czytaj dalej
Chęci nie wystarczą, trzeba działać!

Chęci nie wystarczą, trzeba działać!

Znam wielu ludzi, którzy za cel swojego życia postawili sobie jedno - zmienić świat i zostać zapamiętanym jako twórcy nowych ideologii, czy prekursorzy wielkich zmian. Dlaczego jednak im się nie udaje, mimo usilnych prób? Uważam, że każda zmiana musi mieć swój początek w nas samych – to podstawa sukcesu. Jednak same chęci nie wystarczą, trzeba działać.

Czytaj dalej
Brzeg

Brzeg przedmieściem Skarbimierza.

Miasto Brzeg liczące prawie 40 tys. mieszkańców stało się przedmieściem prężnie działającej i rozwijającej się Gminy Skarbimierz liczącej 7 tysięcy mieszkańców, ponieważ "miasto" od lat kieruje się po linii pochyłej do upadku. Firmy zostają zamykane, jedna po drugiej, w ich miejsce wjeżdżają maszyny do rozbiórki i powstaje kolejny supermarket kosztem zlikwidowanych miejsc pracy. 
Czytaj dalej
Poznaj 15 zasad, aby wyglądać jak milion dolarów! Zasada numer 3 - ETYKIETA PRZY STOLE W BIZNESIE

Poznaj 15 zasad, aby wyglądać jak milion dolarów! Zasada numer 3 - ETYKIETA PRZY STOLE W BIZNESIE

Czy zdarzyło Ci się czuć nieswojo podczas ważnego spotkania w restauracji ? Czy Twój brak pewności siebie wynikał z tego, że nie do końca wiedziałeś jak powinieneś zachować się przy stole?
Jeżeli tak, to koniecznie przeczytaj niniejszy artykuł, a już nigdy więcej nie będziesz stresował się przy ważnej okazji w restauracji.

Czytaj dalej
Poznaj 15 zasad, aby wyglądać jak milion dolarów! Zasada numer 2 - MOWA CIAŁA

Poznaj 15 zasad, aby wyglądać jak milion dolarów! Zasada numer 2 - MOWA CIAŁA

Człowiek sukcesu, zwycięzca, przywódca, profesjonalista - a co o Tobie mówi Twoje ciało?

Wyobraź sobie, że masz spotkanie służbowe. Widzisz mężczyznę,  w eleganckim, dobrze skrojonym garniturze,  o imponującej posturze, który pewnym krokiem i z uśmiechem na twarzy kieruje się w Twoją stronę, po czym podtrzymując kontakt wzrokowy, z miłym wyrazem twarzy wita się z Tobą. Podając mu rękę, czujesz zdecydowany uścisk jego dłoni. Co sądzisz o tym człowieku, zanim zamienisz z nim chociażby jedno słowo?

Każdy Twój ruch, każdy Twój gest decyduje o tym jak odbierany jesteś przez otoczenie.

Czytaj dalej
Poznaj 15 zasad, aby wyglądać jak milion dolarów! Zasada numer 1 - styl ubierania się (cz II kobiety w biznesie)

Poznaj 15 zasad, aby wyglądać jak milion dolarów! Zasada numer 1 - styl ubierania się (cz II kobiety w biznesie)

Czy wyglądasz na osobę wiarygodną? Czy Twoja prezencja niesie przekaz, że jesteś profesjonalistką, która jest w stanie wykonać określone zadanie? Czy budzisz w innych wiarę, że możesz zrobić, to co mówisz, że możesz zrobić?
Na te i inne pytania odpowiesz sobie po przeczytaniu niniejszego artykułu.

Czytaj dalej
Poznaj 15 zasad, aby wyglądać jak milion dolarów!  (Zasada numer 1 - styl ubierania się , cz I mężczyźni w biznesie)

Poznaj 15 zasad, aby wyglądać jak milion dolarów! (Zasada numer 1 - styl ubierania się , cz I mężczyźni w biznesie)

Stań przed lustrem i zastanów się czy wyglądasz jak milion dolarów czy jak sto złotych lub mniej. Pamiętaj, że patrząc na swoje odbicie powinieneś być swoim największym krytykiem. Zastanów się jak pragniesz być postrzegany. Założę się, że większość z nas chciałoby wyglądać jak milion dolarów, a nie jak 5 rubli.

Czytaj dalej
„Jeżeli chcesz osiągnąć sukces, zadbaj o właściwy strój”, czyli filozofia odpowiedniego stroju.

„Jeżeli chcesz osiągnąć sukces, zadbaj o właściwy strój”, czyli filozofia odpowiedniego stroju.

„Nie szata zdobi człowieka” , jednak „Jak Cię widzą tak Cię piszą”. Faktem jest, że wygląd świadczący o zamożności zdecydowanie przyciąga pozytywną uwagę, ponieważ w głębi serca każdy człowiek chciałby być zamożny. Jaki wpływ ma właściwy ubiór na drodze do sukcesu? Ten temat rozwinę w niniejszym artykule.

Czytaj dalej
Polska Sieć Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet